Naša spletna stran uporablja piškotke. Za nekatere potrebujemo vašo privolitev. Uredi privolitev...

Zapri

Knjižnično-informacijski in založniški center

Digitalna knjižnica

NaslovPravni vidiki sodobne pomorske blokade : zaključna naloga
Osnovni podatki o gradivu
Avtorji:Plemenitaš Grizila, Simona (Avtor)
Protner, Primož (Mentor) Več o mentorju... Novo okno
Jezik:Slovenski jezikVrsta gradiva:Specialistično deloOrganizacija:ŠČ - Šola za častnikeKljučne besede:pomorsko pravo, mednarodno pomorsko pravo, pomorska blokadaUDK:347.79:359COBISS_ID:4114894Povezava se odpre v novem oknuStatistika: 9867 ogledov; 217 prenosovPodročja:Gradivo ni uvrščeno v področja.
Datoteke:.pdf SPEC_Plemenitas_Grizila_Simona_i2011.pdf (812,70 KB)
Opis:Mednarodno običajno pravo določa, da država, ki je z drugo državo ali državamiv vojni, lahko na morju prepreči oskrbovanje s stvarmi, ki se lahko uporabljajo v vojne namene. Pomorska blokada se je kot metoda oslabitve nasprotnika uporabljala že v starodavnih časih in še danes ostaja uspešna v omejenih vojaških konfliktih in je edini način kako nasprotnika z omejitvijo uvoza in izvoza prisiliti, da preneha z vojaškim konfliktom. Vendar mora biti zakonita. V nalogi so predstavljeni pravni okviri, v katerih se znajde tudi pomorska blokada kot metoda bojevanja na morju. Moj namen pa je bil predvsem poiskati pravni vidik pomorske blokade, ki bi bil uporaben za Slovenijo v primeru, da bi sodelovali pri izvajanju blokade pri nas ali na tujem.
Citiranje gradiva
Sekundarni jezik
Jezik:Angleški jezikOpis:Customary international law provides that a country with another country or countries in the war at sea to prevent the supply of things that can be used for military purposes. Port blocking is a method of weakening the enemy has been used in ancient times and today continues to be successful in limited armed conflicts and the only way the enemy by restricting imports and exports forced to leave the militaty conflict. However, it must be lawful. The ordersare a legal framework, in which he finds himself the maritime blocade asa method of warfare at sea. The purpose was primarily to seek legal aspects of maritime blocade, which would be applicable in the case of Slovenia to participatein the implementation of the blocade here or abroad.